Your address will show here +12 34 56 78
İK'da Ekiplerle Bağ Kurmak – Kuşak Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Amacı
Ülkemizde şirketlerin ortalama yaşlarına baktığımızda gitgide belirginleşen bir gençleşmeye tanıklık ediyoruz. Bu doğrultuda genç yeteneklerin enerjilerini, yaratıcı düşüncelerini, güçlü kaynaklarını aktive ederek inovatif bir şirket olmak kaçınılmaz hale geliyor. Bu büyük, yaratıcı ve yenilikçi enerjinin anlam yaratabilmesi ve sürdürülebilir olması için mutlaka zengin deneyimler ve çoklu kültürlerle bezenmesi gerekiyor. İşte tam da bu sebeple iş hayatındaki X ve Y kuşakları arasında bağ kurabilmek en önemli yetkinlik haline dönüşüyor. Diğer bir deyişle bu eğitim kapsamında katılımcıların güç odaklarını fark etmeleri, başarıyı engelleyen enerji hırsızlarını azaltmaları, özeleştiri yapmaları ve kırılma noktalarını keşfederek iç motivasyonlarını kolektif bir gelecek için biçimlendirmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimin temel amacı ise profesyonel iş hayatında kuşaklar arasındaki farklılığı veya jenerasyonel sistem döngüsünü önce fark etmek, sonra anlamlandırmak, en son da farklılıkları tek bir potada eriterek ortak bir dil geliştirebilmektir. Bu bakış açısını kazanarak şirketlerdeki iç çatışmalar ve sürtüşmeler çok daha yönetilebilir bir boyut kazanmaktadır.

Eğitimin İçeriği
• Kuşak çalışmaları nedir ve kuşak döngüsü nasıl tanımlanır?
• Sessiz Kuşak, Bebek Bombardımanı Kuşağı, X Kuşağı, Y Kuşağı, Z Kuşağını tanıyalım.
• X ve Y Kuşağı Çatışması nasıl sonlanır?
• Y Kuşağı--Yetenek ve Kariyer Profili İlişkisi Değişimi nedir?
• Y Kuşağı--Teknoloji ve Sosyal Medyanın yeniden inşası neden önemlidir?
• X Kuşağı--Öğrenilmiş Güçlülük, Hikaye Anlatan Lider Olmak neden ayrıştırıcıdır?
• X Kuşağı--Yaratıcı ve Üretken Lider olmak, Özür Dileyebilmek yeni dünya düzeninde nasıl geliştirilebilir?
• Kuşak Çalışmaları ve İnovasyonun Önemi
• Kuşak çalışmaları ve inovasyon neden bağlantılıdır? İnovatif davranış kalıpları nelerdir? Başarı odaklılık için X ve Y Kuşağının inovasyonla ilişkisi nedir?

Eğitmen
Neslihan ONUR
Sosyolog
Stratejik İlişki Yönetimi ve Bireysel Farkındalık Uzmanı

Lise eğitimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladı. O.D.TÜ. Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede ‘Gender and Women Studies’ bölümünde master derecesini tamamladı.

11 yıl Başkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak İletişim ve Davranış Bilimi dersleri verdi. Eş zamanlı olarak İletişim ve Kendini Tanıma konularında sektörel eğitimler de vermeye devam etti.

 A.B.D.’de Connecticut School of Broadcasting’de ‘Televizyon Yayıncılığı ve Yapımcılığı’ ile ‘Higher Awareness/Self-Awareness/Strategical Thinking’ eğitimleri aldı. Londra merkezli ID Coaching Agency’nin Türkiye’de faaliyet gösteren organizasyonu ID Coaching bünyesinde yaratıcı, yenilikçi ve çözüm odaklı koçluk eğitimi aldı.

Uzun bir süre İstanbul’da dünyanın en büyük format şirketi olan Endemol Yapım Şirketi’nde içerik editörü ve Strateji&Farkındalık Uzmanı olarak birçok programı yayına hazırladı. Son 10 yıldır ağırlıklı olarak ‘Başarı için Farkındalık ve Stratejik Düşünce’ eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda şirketlere özellikle Kuşak Çatışmaları konusunda hem eğitimler hem de Stratejik Danışmanlık hizmeti sunarak kariyerine devam etmektedir.

Eğitim Ücreti
PERYÖN Üyesi: 395 TL
Katılımcı: 495 TL
*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.
Eğitim Yeri: Next Level Workinton
Eğitim Günü / Saati: 4 – 5 Temmuz 2020 / 09:30 – 16:30

Eğitim ücreti ödenecek hesap bilgilerimiz:
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği İç Anadolu Şb.
İşbankası - CEPA Şubesi
IBAN No: TR98 0006 4000 0014 3710 0544 86
(Hesap No./IBAN No. ile Hesap Adının yukarıdaki şekilde birlikte belirtilmesi gerekmektedir. Dekont açıklamasında isim soyad ve eğitim adının belirtilmesine dikkat etmenizi rica ederiz.)