Your address will show here +12 34 56 78
İK Metrik ve Analitiği Eğitimi

Eğitimin Amacı
Günümüzdeki verilerle yönetim yaklaşımının insan kaynakları alanında verilen kararlarlarda kullanımı için yöntem ve araçlar sunmaktır.

Eğitimin İçeriği
• Endüstri 4.0 İK Analitiği ilişkisi
• İK Analitiğinin İK Stratejik Planlamaya etkisi
• İK Analitiği İk’cılar ve Yönetime Nasıl bir bakış açısı sağlar?
• İK analitiği şirket kültürü ilişkisi
• Dünyadaki İk Trendleri
• İK analitiğinin aşamaları
• İK Fonksiyonları bazında metriklerin ve ölçme yöntemlerinin belirlenmesi
• Metriklerin kıyaslanması ve raporlaması
• İK Analitiği ve Çalışan Deneyimi(Çalışan Demografisi, Çalışan CRM’i - ERM,Bağlılık Araştırmaları)
• İK Analitiği için dünyada kullanılan program ve raporlamalar
• Dijital İK ‘nın dünya ve Türkiye’deki gelişimi
• İK analitiği raporlarının gerçek hayatta kullanımı uygulaması

Eğitmen
Devrim Zübeyde ÖZKOÇ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, profesyonel iş yaşamına 1995 yılında Garanti Bankası’nda Yönetici Adayı olarak başlamıştır. Eğitim ve Gelişim Bölümünde ‘Performans Danışmanlığı’ sürecinde bankacılıktaki iş alanları için çeşitli eğitim, gelişim ve sertifika programlarının tasarlanmasında aktif olarak rol almıştır. Ardından 2002 yılında Akbank iştiraki olarak kurulan Ak Ödeme Sistemleri Şirketi’nde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak yetkinlik bazlı insan kaynakları sistemlerinin oluşturulması ve uygulanması kapsamında; işe alım, performans yönetimi, ücret yönetimi ve kariyer geliştirme projelerini yürütmüştür. 2005 yılında Dışbank’ın Fortisbank’a satılması sürecinde ; Fortisbank İk Uygulamalarının Türkiye’ye entegrasyonu projesinde; iş analizlerinin yapılması, hay grading, talentsearch projesinin hayata geçirilmesi ve yeniden yapılanma faaliyetlerinde İK Projeler Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Bankacılık alanındaki deneyimlerinden sonra Sağlık sektöründe Amerikan Hastanesi’nde İK Müdürü olarak; Çalışan Bağlılığı ,Yetenek Yönetimi ,Ücret ve Yan Haklar, Ödüllendirme,İşe Alım ve Kariyer Gelişim konularında çalışmalar yapmıştır. Eş zamanlı olarak; Koç Grubu’nda İK Metriklerinin hazırlanması Projesinde Proje Lideri olarak ‘İK Metrikleri Kılavuzu’nun oluşturulması sağlanmıştır. İK Profesyonellerinden oluşan ‘Liderler Kahvesi’ kapsamında yayınlanan ‘Hayat Katan İnsan Kaynakları’ kitabında Amerikan Hastanesi’ndeki Çalışan Bağlılığı ve Memnuniyetindeki artışı anlatan gerçek hikayesi yer almıştır.
Sağlık sektöründeki İK yöneticiliği pozisyonlarının ardından Atasay’da İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim fonksiyonlarından sorumlu olarak merkez ve mağazaların ik yapılanması, performans sisteminin kurulması, iç iletişim faaliyetlerinin planlanması ve diğer ik süreçlerinin tasarlanması ve uygulamaya alınması çalışmalarına liderlik yapmıştır.

Bankacılık, Sağlık, Üretim ve Perakende sektörlerinde insan kaynakları, eğitim, değişim yönetimi ve yeniden yapılanma alanında çalışmalar yürütmüş; Çalışan Bağlılığı, Kurumsal Performans Yönetimi, Stratejik Planlama, Kurumsal Gelişim, İK Sistemlerinin oluşturulması ve İşveren Marka Yönetimi konularını içeren projelerde görev almıştır.

İK Analitiği, Ücretlendirme ve Yan Haklar, Mülakat Deneyimi, Duygusal Zeka, Liderlik, Stres Yönetimi, Entegre İK Sistemleri, Stratejik İnsan Kaynakları konularında eğitim programları tasarlayıp, vermektedir. Ayrıca, YTÜ ve Bahçeşehir Üniversitesi İK Sertifikasyon programlarında eğitmen olarak görev almıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Bitirme projesi olarak ‘İşveren Marka Yönetimi’nin Kurumsal Performansa etkisi’ konusunda çalışmalar yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında uygulama ağırlıklı dersler vermiştir. Aynı zamanda Koçluk eğitimini tamamlamış ve ilgili alanda da çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.
Devrim Zübeyde ÖZKOÇ, PERYÖN İç Anadolu Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Association For Coaching Türkiye üyesidir. Ayrıca her iki derneğin üyesi olarak gönüllü koçluk ve mentorluk projelerine destek vermektedir.
Eğitim Ücreti
PERYÖN Üyesi: 330 TL
Katılımcı: 415 TL
*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.
Eğitim Yeri: Next Level Workinton
Eğitim Günü / Saati: 9 Mayıs 2020 / 09:30 – 16:30

Eğitim ücreti ödenecek hesap bilgilerimiz:
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği İç Anadolu Şb.
İşbankası - CEPA Şubesi
IBAN No: TR98 0006 4000 0014 3710 0544 86
(Hesap No./IBAN No. ile Hesap Adının yukarıdaki şekilde birlikte belirtilmesi gerekmektedir. Dekont açıklamasında isim soyad ve eğitim adının belirtilmesine dikkat etmenizi rica ederiz.)