Your address will show here +12 34 56 78
Entegre IK Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Amacı
• İK içinde görevleri ne olursa olsun, şirketin uzun vadeli insan kaynağı ihtiyaçlarına ve iş stratejilerine nasıl hizmet ettiklerini görmeleri,
• İK fonksiyonlarının kullandığı yetkinlik, yetenek, değerlendirme merkezi, motivasyon,tanıma takdir, gibi temel kavramlara dair kavramsal netlik kazandırmak,
• Bütüncül İK sisteminin yapısını anlayabilmeleri ve sorunları çözebilmelerine destek olmak

Eğitimin İçeriği
• Entegre insan kaynakları yönetimi ve büyük resimde İnsan Kaynakları
• Yüksek performans kültürünün önemi ve İK’nın rolü
• PYS Sistemleri (Hedef, yetkinlik, hedef kırılmları, değerlendirme, ödüllendirme)
• Yöneticinin geribildirim rolü ve İK’cının performans danışmanlığı rolü
• Çalışan performans gelişiminde İK’nın rolü
• Yetkinlik , yetenek ve potansiyel kavramlarının doğru kullanımı
• Kariyer planlama ve yetenek yönetimi sistemleri (Potansiyel segementasyon)
• Yetenek Yönetimi – Yeteneği elde tutma ve yetenek havuzunu yönetme - Kariyer gelişim araçları
• İK’nın yönetici ve çalışan karşısında kariyer gelişim danışmanlığı rolü
• Organizasyonel Gelişim kavramı
• Organizasyonel kabiliyetlerin gelişimi
• Kurumsal İklim ve Kültür Kavramı
• Kurumsal Değerler
• Motivasyon, Tanıma Takdir ve Ödül Yönetimi
• Öğrenme ve Gelişim /Kurumsal Akademiler

Eğitmenler
Devrim Zübeyde ÖZKOÇ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, profesyonel iş yaşamına 1995 yılında Garanti Bankası’nda Yönetici Adayı olarak başlamıştır. Eğitim ve Gelişim Bölümünde ‘Performans Danışmanlığı’ sürecinde bankacılıktaki iş alanları için çeşitli eğitim, gelişim ve sertifika programlarının tasarlanmasında aktif olarak rol almıştır. Ardından 2002 yılında Akbank iştiraki olarak kurulan Ak Ödeme Sistemleri Şirketi’nde İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak yetkinlik bazlı insan kaynakları sistemlerinin oluşturulması ve uygulanması kapsamında; işe alım, performans yönetimi, ücret yönetimi ve kariyer geliştirme projelerini yürütmüştür. 2005 yılında Dışbank’ın Fortisbank’a satılması sürecinde ; Fortisbank İk Uygulamalarının Türkiye’ye entegrasyonu projesinde; iş analizlerinin yapılması, hay grading, talentsearch projesinin hayata geçirilmesi ve yeniden yapılanma faaliyetlerinde İK Projeler Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Bankacılık alanındaki deneyimlerinden sonra Sağlık sektöründe Amerikan Hastanesi’nde İK Müdürü olarak; Çalışan Bağlılığı, Yetenek Yönetimi, Ücret ve Yan Haklar, Ödüllendirme, İşe Alım ve Kariyer Gelişim konularında çalışmalar yapmıştır. Eş zamanlı olarak; Koç Grubu’nda İK Metriklerinin hazırlanması Projesinde Proje Lideri olarak ‘İK Metrikleri Kılavuzu’nun oluşturulması sağlanmıştır. İK Profesyonellerinden oluşan ‘Liderler Kahvesi’ kapsamında yayınlanan “Hayat Katan İnsan Kaynakları” kitabında Amerikan Hastanesi’ndeki Çalışan Bağlılığı ve Memnuniyetindeki artışı anlatan gerçek hikayesi yer almıştır.
Sağlık sektöründeki İK yöneticiliği pozisyonlarının ardından Atasay’da İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim fonksiyonlarından sorumlu olarak merkez ve mağazaların ik yapılanması, performans sisteminin kurulması, iç iletişim faaliyetlerinin planlanması ve diğer ik süreçlerinin tasarlanması ve uygulamaya alınması çalışmalarına liderlik yapmıştır.

Bankacılık, Sağlık, Üretim ve Perakende sektörlerinde insan kaynakları, eğitim, değişim yönetimi ve yeniden yapılanma alanında çalışmalar yürütmüş; Çalışan Bağlılığı, Kurumsal Performans Yönetimi, Stratejik Planlama, Kurumsal Gelişim, İK Sistemlerinin oluşturulması ve İşveren Marka Yönetimi konularını içeren projelerde görev almıştır.

İK Analitiği, Ücretlendirme ve Yan Haklar, Mülakat Deneyimi, Duygusal Zeka, Liderlik, Stres Yönetimi, Entegre İK Sistemleri, Stratejik İnsan Kaynakları konularında eğitim programları tasarlayıp, vermektedir. Ayrıca, YTÜ ve Bahçeşehir Üniversitesi İK Sertifikasyon programlarında eğitmen olarak görev almıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Bitirme projesi olarak ‘İşveren Marka Yönetimi’nin Kurumsal Performansa etkisi’ konusunda çalışmalar yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında uygulama ağırlıklı dersler vermiştir. Aynı zamanda Koçluk eğitimini tamamlamış ve ilgili alanda da çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.
Devrim Zübeyde ÖZKOÇ PERYÖN İç Anadolu Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Association For Coaching Türkiye üyesidir. Ayrıca her iki derneğin üyesi olarak gönüllü koçluk ve mentorluk projelerine destek vermektedir.

Erkan DÜNDAR
Kurucu Danışman
1973 İzmir doğumludur. İzmir Namık Kemal Lisesi ve ardından 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur.
1996-1999 İş yaşamına, Yapı ve Kredi Bankası Eğitim Departmanında başlayan Erkan Dündar, burada kültürel değişim projeleri, eğitim ve gelişim tasarımı ve Türkiye’nin ilk bilgisayar destekli eğitim (CBT) projelerinde yer almıştır.

1999 -2007 yılları arasında Doğuş Grubu’nun İnsan Kaynakları şirketi olan Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi A.Ş ve yine aynı grubun Garanti Bankası Eğitim Merkezi’nde Eğitim Yönetmeni olarak çalıştı. MT ve ST programlarının tasarımı, eğitim tasarımı, Garanti Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB)nin e öğrenme projelerine liderlik yaptı. Garanti Bankası kariyer ve yetenek gelişim projesinde görev aldı. Ayrıca Garanti Eğitim Merkezi süreç ve altyapısının revizyonunu gerçekleştirdi.

 2007-2012 yılları arasında Yıldız Holding’e bağlı 65 şirketin eğitim ve gelişim faaliyetlerini düzenleyen Holding Eğitim Departmanını kurdu. Bu görevinde eğitim süreçleri, katalog eğitimleri, liderlik modeli ve bu modele dayalı liderlik programları, mentorluk sistemleri, iç eğitmenlik sistemleri, uzaktan eğitim altyapısı, ihtiyaç analizi ve ölçme değerlendirme sistemlerini hayata geçirdi Yine bu dönede kariyer gelişim sistemini ve araçlarını geliştirdi. Hem merkezi eğitim programlarını ve iş ailesi bazında sertifikasyonları, hem de şirketlerin özelindeki uzmanlık programlarını tasarladı ve yönetti. 200 kadar eğitimin bulunduğu Holding Eğitim Kataloğunun her yıl hazırlanıp eğitimlerin gerçekleştirilmesi gibi projelere liderlik etti.

2012-2014 yıllarında Yıldız Holding’in 4 farklı satış şirketinin birleşmesi sonrası kurulan Horizon Pazarlama’da görev aldı. Bu süreçte, yeni kurulan şirketin değişim yol haritasını çıkarttı ve bu kapsamda kurum içi iklim çalışmaları ve değişim yönetimi araçlarını dizayn etti. Diğer yandan Yıldız Holding Satış Yetkinliklerini ve satış profilleme çalışmalarını gercekleştirerek, satış koçluğu, satış işe alım sistemlerinin revizyonu, toplu işe alım ve Değerlendirme Merkezi araçlarının belirlenmesi ve kullanılmasına liderlik yaptı. Bu süreçteki değişim yönetimi ve eğitim sistemi çalışmaları ile 2014 yılında Brandon Hall Excellence Awards’da 5 farklı kategoride ödüller aldı.

2014-2016 yıllarında Türkiye ve 5 farklı ülkedeki toplam 14 satış şirketinin eğitim gelişim ve organizasyonel gelişim projelerinden sorumlu Yıldız Holding Perakende Grup Başkanlığı Satış Kabiliyetleri Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Bu süreçte çeşitli işe alım, turnover düşürme projeleri, görev tanımları ve beceri setlerinin oluşturulması, kültürel değişim projeleri, satış yetkinlikleri geliştirme projelerine liderlik yaptı.
Erkan Dündar CTI Co-Active Coaching koçluk sertifikasına sahiptir. 5 yıldır çeşitli düzeyde yöneticilere koçluk ve kurumsal mentorluk yapmıştır. Ayrıca koçluk konusunda eğitimler vermektedir.

DANIŞMANLIKLARI VE UZMANLIKLARI:
Kurumsal Akademi ve Eğitim Departmanları Danışmanlığı, Bireysel Koçluk, Yönetici Koçluğu, Davranışsal Dönüşüm Projeleri, Liderlik Gelişimi, Eğitim program tasarımı, Entegre Yetenek Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yeniden Yapılandırma Projeleri (İşe alım, Performans, Kariyer Sistemleri), Yetenek Gelişimi, Koçluk ve mentorluk sistemleri, İç Eğitmenlik Sistemleri, Program Tasarımı, Beceri Setleri ve Yetkinlik belirleme danışmanlığı, Değerlendirme ve Gelişim Merkezi çalışmaları, Stratejik Planlama çalıştayları, Satış Kabiliyetleri Geliştirme ve E-Öğrenme sistemleridir.

Eğitim Ücreti
PERYÖN Üyesi: 330 TL
Katılımcı: 415 TL
*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.
Eğitim Yeri: Next Level Workinton
Eğitim Günü / Saati: 21 Kasım 2020 / 09:30 – 16:30

Eğitim ücreti ödenecek hesap bilgilerimiz:
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği İç Anadolu Şb.
İşbankası - CEPA Şubesi
IBAN No: TR98 0006 4000 0014 3710 0544 86
(Hesap No./IBAN No. ile Hesap Adının yukarıdaki şekilde birlikte belirtilmesi gerekmektedir. Dekont açıklamasında isim soyad ve eğitim adının belirtilmesine dikkat etmenizi rica ederiz.)