PYIAS Hakkında

PY İÇ ANADOLU ŞUBESİ KURULUŞ ÖYKÜSÜ

PERYÖN Merkez Yönetim Kurulu 13 Ocak 1998 tarihinde Ersan YÜCEL Başkanlığında gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında PERYÖN Ankara Şubesinin açılması yönünde karar almış ve “şube merkezinin bulunması ve tutulması, yeni üyelerin kaydedilmesi, dernek kuruluşuyla lgili tüm resmi işlerin yürütülmesi sürecinde yönetim kurulunu temsilen bana tam yetki verilmiştir. Bu kararda Başkan Ersan Yücel’in yanısıra, Başkan Yardımcısı Ümit Öztürk, Genel Sekreter Türken Kara, YK Asil Üyeleri Mehmet Ünal ve Hülya Baloğlu’nun imzaları bulunmaktadır. Bu vesileyle kendilerine saygılarımla teşekkür ederim.

Bu görevlendirme üzerine hemen harekete geçerek Ankara’daki insan kaynakları yöneticilerini bir toplantıya davet ettim. Best Otel’de düzenlediğimiz toplantıda hem akşam yemeği yedik, hem de  konuyu meslektaşlarımla paylaştım ve görüşlerini sordum. Katılımcılar şube açmanın Ankara’ya ve mesektaşlarımıza getireceği kazanımları ve sorumulukları dile getirdiler. O toplantıda olumlu görüş belirtenlerle, resmi bir yapının ilişkilerimizde olumsuz etkileri olacağını belirtenlerin sayısı hemen hemen eşitti. 

O toplantının ardından olumlu görüş belirten meslektaşlarımla tek tek görüştüm. O dönemde şube yönetim kurulları üç üyeden oluşuyordu. Sonunda sevgili dostlarım Anadolu Grubu, Efes Biracılık İnsan Kaynakları Yöneticisi Adnan Aktan ve TAI İnsan Kaynakları Şefi Ufuk Karadeniz bana destek oldular. Böylece İç İşleri Bakanlığı Dernekler Masasına yapacağımız resmi başvuru için üçümüz gerekli belgeleri tamamladık. Çözmemiz gereken önemli bir konu da Dernek Merkezi bulmaktı . Ancak hiç üyemiz olmadığından gelirimiz de yoktu.  Sonunda TAI Sosyal Tesislerinde bulunan boş bir dükkanı Ankara Şubesi için Dernek Merkezi olarak tuttuk.  Kirasını kendimiz karşıladık, kapısına da “PERYÖN Ankara Şubesi” yazan bir tabela yaptırıp astık. Böylece hazırlıklarımız tamamlandı ve başvurumuzu yaptık. Dernekler Masasından gelen denetçilerin de olurunu alınca Nisan 1998 sonunda şubemizi açabileceğimiz konusunda resmi onay geldi.

1 Mayıs 1998 tarihinde büyük bir toplantıyla açılışımızı gerçekleştirdik. ETAP Altınel Otelde gerçekleştridiğimiz açılış toplantımıza konuşmacı olarak Prof. Dr. Üstün Dökmen katıldılar. O günden sonra birer birer üye kaydederek bugünlere geldik. Geçen yıllar içinde Şubemiz büyüdü ve etkinliğini arttırarak PERYÖN İç Anadolu Şubesi olarak çalışmalarını sürdürdü.

Başta kurucu yönetim kurulunda bana destek veren dostlarım olmak üzere, tüm görev alan ve katkı veren PERYÖN gönüllüsü meslektaşlarıma teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.  

Sevgi ve saygılarımla,

Özden Aslan

PERYÖN İç Anadolu Şubesi Kurucu Başkanı
PY Kamu Temsilcisi