Your address will show here +12 34 56 78
İK'da Strateji Yönetimi Eğitimi

Eğitimin Amacı
Yeni teknolojik gelişmeler ve hızlı değişim, toplumların bilgi toplumu hâline gelmesine ihtiyaç göstermekte ve herkes için yaşam boyu öğrenmenin gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Teknoloji alanındaki baş döndürücü değişim hızı ve piyasalarla teknolojinin küreselleşmesinin getirdiği artan rekabet, eğitimli olmakla yetinmeyip, kendimizi sürekli yeniden eğitmek ve yeniden yaratmak zorunluluğu getirmiştir. Bu doğrultuda potansiyel gücümüzü açığa çıkarabilmek için zihinlerimizi geliştirmeli ve düşünce sistemimize yatırım yapmalıyız. Çünkü hayatta istediğimiz sonuçları almanın ve durumumuzu yönetebilmenin ilk anahtarı beynimizi etkin olarak çalıştırmayı öğrenmektir.

Bu bağlamda eğitimin genel amacı iş ve yaşam başarısını arttırmaktır. Başarımızı arttırmanın ön koşulu ise stratejik düşünebilmektir. Özeleştiri yapmak ve bağlantısal düşünce geliştirmek en temel stratejik hamledir. Bu nedenle eğitimde öncelikle stratejik düşünebilme yöntemleri aktarılacaktır. Proaktivite ve inovatif düşünce tetiklendikten sonra ise stratejik düşünmeye engel olan zihin sabotajcıları literatürü paylaşılacaktır.

Eğitimin İçeriği
• Rasyonel ve akılcı düşünme yöntemleri nelerdir?
• Bizi yöneten geçmiş inanç ve değerlerimiz ile strateji ilişkisi nasıl kurulur?
• Bireysel olarak neden kendimizi stratejik olarak ikna etmeliyiz?
• En sık karşılaştığımız düşünce hataları hangileridir?
• Düşüncenin kör noktalarını nasıl analiz edebiliriz?
• Enerji hırsızları ve stratejik düşünme arasındaki bağlantı nedir?
• Odak yönetimi neden önemlidir?
• Zihin engelleri yani zihin sabotajcıları nelerdir? İş ve yaşam başarısını neden etkilerler?

Eğitmen
Neslihan ONUR
Sosyolog
Stratejik İlişki Yönetimi ve Bireysel Farkındalık Uzmanı

Lise eğitimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladı. O.D.TÜ. Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede ‘Gender and Women Studies’ bölümünde master derecesini tamamladı.

11 yıl Başkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak İletişim ve Davranış Bilimi dersleri verdi. Eş zamanlı olarak İletişim ve Kendini Tanıma konularında sektörel eğitimler de vermeye devam etti.

 A.B.D.’de Connecticut School of Broadcasting’de ‘Televizyon Yayıncılığı ve Yapımcılığı’ ile ‘Higher Awareness/Self-Awareness/Strategical Thinking’ eğitimleri aldı. Londra merkezli ID Coaching Agency’nin Türkiye’de faaliyet gösteren organizasyonu ID Coaching bünyesinde yaratıcı, yenilikçi ve çözüm odaklı koçluk eğitimi aldı.

Uzun bir süre İstanbul’da dünyanın en büyük format şirketi olan Endemol Yapım Şirketi’nde içerik editörü ve Strateji&Farkındalık Uzmanı olarak birçok programı yayına hazırladı. Son 10 yıldır ağırlıklı olarak ‘Başarı için Farkındalık ve Stratejik Düşünce’ eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda şirketlere özellikle Kuşak Çatışmaları konusunda hem eğitimler hem de Stratejik Danışmanlık hizmeti sunarak kariyerine devam etmektedir.

Eğitim Ücreti
PERYÖN Üyesi: 395 TL
Katılımcı: 495 TL
*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.
Eğitim Yeri: Next Level Workinton
Eğitim Günü / Saati: 12 – 13 Eylül 2020 / 09:30 – 16:30

Eğitim ücreti ödenecek hesap bilgilerimiz:
Türkiye İnsan Yönetimi Derneği İç Anadolu Şb.
İşbankası - CEPA Şubesi
IBAN No: TR98 0006 4000 0014 3710 0544 86
(Hesap No./IBAN No. ile Hesap Adının yukarıdaki şekilde birlikte belirtilmesi gerekmektedir. Dekont açıklamasında isim soyad ve eğitim adının belirtilmesine dikkat etmenizi rica ederiz.)