Peryön İç Anadolu Yöneticiler İle Kahvaltı Toplantısını Gerçekleştirdi

PERYÖN İnsan Yönetim Derneği İç Anadolu şubesi tarafından 8 Ağustos 2014 tarihinde düzenlenen “Yöneticiler ile Kahvaltı” etkinliği, seçkin bir davetli grubunun katılımı ile gerçekleşti.

TAV ‘ın ev sahipliğinde yapılan ilk toplantıda Peryön İç Anadolu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Elif Ejdar Özel düzenli yapılacak bu toplantılar ile şirketler arası bilgi alışverişini ve insan yönetiminin önemini ortaya çıkaran sinerjiyi yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Esenboğa Havalimanında yapılan ilk kahvaltı toplantısındaki sunumu, Peryön İç Anadolu Etik Temsilcisi Meltem Ferendeci Özgödek yaptı. Suistimal konusunun ele alındığı etkinlikte, kurumlarda suistimal kavramı ve suistimali yapanın özellikleri tartışıldı. Bu ilk etkinlikte suistimali işaret eden göstergeler, suistimalle kurumsal etik çalışmaları arasındaki bağlantılar konuşuldu.

Peryön İç Anadolu şubesinin girişimiyle Ankara’da ilk kez ele alınan ve insan yönetimi alanında oldukça yeni olan bu konunun devamı niteliğinde olacak yeni toplantı içinse şimdiden takvim belirlendi. Büyük ilgi gören suistimal konusunun ikinci oturumu, 26 Eylül 2014 tarihinde yapılacak. Bu ikinci toplantı, Ankara’da MESS’ in evsahipliğinde gerçekleşecek. Suistimallerin kurumlarda ortaya çıkışı ve yapılması gerekenlerin gerek idari gerek hukuki boyutta tartışılacağı ilgili toplantıdaki konuşmacılar ise KPMG Şirketi, Türkiye Suistimal Önleme ve İnceleme Hizmetleri Direktörü Çiğdem Gürer ile Avukat Doğan Gözde Özgödek olacak.