Lego Serious Play İle Şirkette Takım Kültürünü Güçlendirmek Eğitimi

Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı, farklı ve birbirini tamamlayan özelliklere sahip takım üyeleri arasında biz bilincini artırmak, birlikte iş yapma kültürünü güçlendirmek ve daha iyi takım oyuncusu olmalarına yardımcı olmak amacıyla; takım dinamikleri ile ilgili bilgileri aktarmak ve bu kapsamda ihtiyaç duyulan becerileri eğlenceli bir atmosferde geliştirmektir.

Eğitimin İçeriği

  1. Kısım: Yüksek Performanslı Takım Olma Eğitimi

Patrick Lencioni tarafından geliştirilen Yüksek Performanslı Takımların modellemesi olan 5 basamaklı model üzerinde çalışılacaktır. Bu modele göre yüksek performanslı bir takım olabilmek için;

  • Takım üyelerinin birbirlerine güven duyması,
  • Birlikte çatışmayı yönetmeleri,
  • Birlikte karar almaları ve kararlara bağlı kalmaları,
  • Geri bildirim vermeleri ve
  • Takımın en iyisi değil takım için en iyisi olmaları gerekmektedir.

Bu kapsamda 5 basamağa ilişkin bilgiler aktarılacak, eğitim içinde takımın değerlendirmesi yapılarak gelişime açık alanları tespit edilecek ve bu alan(lar)da gelişim sağlamaları desteklenecektir.

  1. Kısım: Lego Serious Play ile Takım Dinamikleri Çalıştayı

Lego setleriyle gerçekleştirilecek bu çalıştay ile Yüksek Performanslı Takım dinamikleri referans alınarak takımda biz bilincinin oluşması için neye ihtiyaç duydukları üzerine odaklanmaları ve olası çözüm yollarını kendilerinin üretmeleri sağlanacaktır.

Eğitmen

Devrim AKSU, Çukurova Üniversitesi’nden İşletme Lisans ve MBA derecelerini aldıktan sonra ODTU’de Eğitimde İnsan Kaynaklarını Geliştirme üzerine yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra öğrenmenin sonu yoktur diyerek University of Massachusetts Boston’da “International Management” yüksek lisansını birincilikle bitirmiş ve UMASS Boston kampüsünde Türk Bayrağı’nın ebediyete kadar dalgalanmasını sağlamıştır.

İlk kurumsal deneyimini Türk Ekonomi Bankası’nda kazanan Devrim AKSU, 2002 yılında güzel ülkesine en çok hizmet ettiğini hissettiği yer olan ASELSAN’da çalışmaya başlamış ve 2016 yılının Haziran ayında İnsan Kaynakları Direktörü görevinden ayrılarak İK odağında çalışmalarını yürütmeye devam etmiştir. Ağırlıklı olarak İnsan Kaynakları Yönetimine ilişkin sistemler tasarlayan Devrim Aksu’nun uzmanlık alanları, işveren markası, değişim yönetimi, ücretlendirme sistemi, fasilitasyon, performans yönetimi, organizasyonel yeniden yapılanma, yetenek yönetimi, süreç yapılandırma ve çalışan memnuniyetinin ölçülmesidir. Aynı zamanda Peryön İç Anadolu Yönetim Kurulu Üyesi olan Devrim AKSU, 2015 yılında Erickson Coaching International’ın Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamış ve aynı yıl Training Development Center’dan “Assessor” unvanı almıştır.

2010 yılında LEGO Serious Play ile tanışan Devrim AKSU, özel hayatında tutkusu olan Lego’yu, iş hayatında pek çok alana entegre etmiş ve Lego Serious Play Fasilitatör eğitimlerini tamamlayarak bu tutkusunu organizasyonların ihtiyaçlarını giderebileceği bir metodoloji haline getirmiştir.

Profesyonel koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik çalışmaları ile bireylerin ve organizasyonların gelişimine destek vermektedir. Potansiyelini keşfetmiş bireyler ve organizasyonlar yaratmayı kariyerinin en büyük başarısı olarak tanımlayan Devrim AKSU, hayatta en büyük başarıyı Hakan’ın eşi, Arya ve Aren’in ise anneleri olmak olarak tanımlamaktadır.

Eğitim Ücreti

PERYÖN Üyesi: 330 TL

Katılımcı: 415 TL

*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.

Eğitim Yeri: Next Level Workinton

Eğitim Günü / Saati: 23 Şubat 2019 / 09:30 – 16:30