Kurumsal Mutluluk İklimi – Mutluluğu Ölçerek Başlamak… Eğitimi

Eğitimin Amacı

Yüzyıllardır insanlığın en çok peşinden koştuğu kavramlardan biri olan mutluluk, artık iş dünyasının gündeminde de yerini aldı. Yapılan araştırmalar kurumsal başarının bir adım önünde mutluluğun yer aldığını doğruluyor.

Kurumsal başarıyı sürdürülür kılmak adına, kurumsal mutluluk için uygun iklimi yaratmanın önemi ve uygun iklim koşullarını oluşturduktan sonra, kurum içi mutluluğu izleme, ölçme ve analiz etmenin değeri tartışılmaz.

Bu eğitim programının amacı, kurumsal mutluluk ve başarı arasındaki ilişkiyi destekleyen mutluluk iklimini oluşturan etkenleri ortaya koymak ve kurum içi mutluluğun ölçüm ve analizi konusunda ipuçları vermektir.

Eğitimin İçeriği

 • Günümüzde çalışan tatmini, çalışan bağlılığı ve çalışan mutluluğu kavramları
 • Çalışan mutluluğunu ölçmek neden önemli?
 • Mutluluk ve iş sonuçları arasındaki ilişki
 • Kurumsal mutluluk iklimi ve mutlu çalışanlar
 • Çalışan mutluluğu nasıl ölçülür?
 • Çalışan mutluluğunu ölçerken hangi alanlara bakmak katkı sağlar?
 • Çalışan mutluluğunu ölçen anketlerde nelere dikkat edilmelidir?
 • Çalışan mutluluk ölçüm ve takiplerinde insan kaynakları birimlerinin ve şirket yönetiminin rolü
 • Anket süreci kimin sahipliğinde olmalı, nasıl planlanmalı, şirket içinde reklamı nasıl yapılmalı, nasıl paylaşılmalı, nasıl yönetilmeli ve nasıl yürütülmelidir?,
 • Sonuç analizlerinin nasıl ve ne şekilde yapılması ve ne şekilde sunulması destekleyici olur?
 • Eylem planı oluşturma aşaması ne şekilde yapılandırılmalıdır?
 • Sonuçlar ve planlanan adımlar nasıl paylaşılmalıdır,  bunları yapmak kimin sorumluluğunda olmalıdır?
 • Mutluluk anketlerinde takip ve süreklilik neler sağlar?

 

Eğitmen

Nazlı KILAN ERMUT

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans programını bölüm üçüncüsü olarak bitirdikten sonra, 1991 yılında yine aynı bölümde para politikaları alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bir süre akademik görevlerde ve proje yönetimi konusunda çalışmalarda bulunduktan sonra İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başlamış ve bu alanda da uzmanlaşmıştır.

Profesyonel iş tecrübesi portföyünde, insan kaynakları yönetimi (işe alımlar, maaş ve yan fayda yönetimi, çalışan ilişkileri, performans yönetimi, eğitim planlarının hazırlanması, iç eğitim tasarlama ve sunumu), proje fizibilite ve maliyet çalışmaları, kalite yönetim sistemi ve ISO 9001 belge yönetimi, iç denetim faaliyetleri, çalışan memnuniyet takibi ve analizleri, müşteri memnuniyet takibi ve analizleri, şirket içi koordinasyon ve raporlama faaliyetleri yer almaktadır. Bunların yanı sıra, çalıştığı firmaların yurtdışı İnsan Kaynakları organizasyonlarının üyesi olarak, uluslararası İK metriklerinin takibi ve raporlanması, uluslararası ödül sisteminin gözden geçirilmesi ve standart görev tanımları oluşturulması çalışmalarında görev almıştır.

2011 yılında Erickson Koçluk Okulu’ndan Profesyonel Koç sertifikasını, 2017 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) ACC unvanını almıştır.

Erickson Koçluk Okulu’ndan aldığı koçluk eğitimleri ile zenginleştirdiği insan yönetimi alanındaki deneyimlerini 2012 yılından bu yana danışman, koç ve eğitmen olarak kurumlara aktarmaktadır.

2014 yılından beri sürdürdüğü bireysel ve kurumsal mutluluk alanındaki çalışmalarını düzenlediği atölye çalışmaları ve eğitim programları ile birey ve kurumlarla paylaşmaktadır.

Kendisine ait bloğunda, insan kaynakları, mutluluk ve kişisel gelişim alanındaki yazılarını paylaşmaktadır.

Ayrıca çalışma alanlarındaki yazılarını düzenli olarak Harvard Business Review Türkiye Blog’da paylaşmaktadır.

Halen PERYÖN İnsan Yönetimi Derneği Denetleme Kurulu üyesidir.

Eğitim Ücreti

PERYÖN Üyesi: 330 TL

Katılımcı: 415 TL

*Eğitim ücretlerine %18 KDV dahildir.

Eğitim Yeri: Next Level Workinton

Eğitim Günü / Saati: 22 Mart 2019 / 09:30 – 16:30