Your address will show here +12 34 56 78

İK’YI BLOGLAYIN

İK’yı Blogluyoruz Çalıştayı- İçerik

1. Blog nedir?

2. Blog teknolojileri

3. Blog yazmanın faydaları

4. Adım adım blog açıyoruz

5. İçerik nedir? Nasıl üretilir?

        – Yazı

        – Görsel (fotoğraf, infografik, vs.)

        – Video

6. İçerik üretelim

7. Dünyada başarılı İK blog örnekleri

İPEK ARAL  

ipek_aralİlk, orta, lise öğrenimimi T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü 1996 yılında bitirdi.

İnsan kaynakları mesleğine 1998 yılında İstanbul’da, OBEY Yönetim Danışmanlık’ta başladı. Birçok işe yerleştirme ve yeniden şirket yapılandırma projelerinde görev aldı.

1999 yılında Migros Ticaret A.Ş. ile görev gereği Ankara’ya döndü, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi Migros ve Şok marketler işe alım ve mağaza açılış süreçlerini yürüttü, insan kaynakları sistemi kurulumu proje ekiplerinde aktif olarak çalıştı.

İstanbul’da profesyonel olarak son görevi aldığı VESBO A.Ş.’de insan kaynakları sistemini sıfırdan kurdu, işletti, geliştirdi, sistemi BT ekibi ile birlikte ‘RUN İK yazılımına aktardı. Şirketin bağlı olduğu Kar Şirketler Topluluğubünyesindeki bütün şirketlerin işe alım, tarım grubu firmalarının yeniden yapılandırılması süreçlerini yürüttü.  Yine topluluk faaliyetleri arasında yer alan Ulusal Havacılık Platformu (UHAP) kuruluş, gelişim ve aktivite -sempozyum ve şenlik- aşamalarında aktif görev aldı.

2009 yılında Türkiye’nin ilk kapsamlı İK bloğu Kaynağım İnsan’ı açtı. Kaynağım İnsan blogu ile 2010 yılı Altın Örümcek Web Ödülleri’nde İK Sitesi kategorisi ‘Halkın Seçimi’ ödülünü alırken, 2010 Blog Ödülleri’nde İş Dünyası blogları kategori 2.liğini kazandı.

2009 yılında serbest insan kaynakları proje danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2011 yılında Kaynağım İnsan Danışmanlık şirketini kurdu. Aynı yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İETT – İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Performans Gelişim ve Kariyer Yönetimi projelerini üstlendi. Projeler kapsamında PGS yazılımını İETT-BT ekibi ile geliştirdi.

İK Danışmanlığı yanında mesleki eğitimler vermektedir. Eğitim verdiği bazı şirketler: TPAO, TBMM, Türk Silahlı Kuvvetleri, Henkel, İskenderin İsdemir, Ereğli Erdemir, Karabük Kardemir, Migros AŞ, Aksa Akrilik, Sanovel, Assist, Med Akademi, TAV, Eti, Rixos, Yapı Kredi Bankası, Kaynak Holding, C&A, Luftansa, IFC Airports, Yeditepe Üniversitesi, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Şişe Cam, Data Expert, BMI, Bursa Elektrik, Kemal Tanca, Gold Bilgisayar, Özgün A.Ş.,…

KAGİDER – Girişimci Kadınlar Derneği’ne bağlı Genç KAGİDER’de seminerler vermektedir. Üniversite etkinliklerine eğitimci olarak destek vermekte, çalıştaylar yapmaktadır. Konferans ve zirvelere konuşmacı olarak katılmaktadır.